Labioplasti nedir

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır

Labiumların, yani kadın genital organının küçük dudaklarının  düzeltilmesi ameliyatına  labioplasti adı verilir. Bu ameliyat her ikisi sarkmış ve büyümüş labiumların düzeltilmesi şeklinde olabileceği gibi ,bazende labiumlar arasında büyüklük farkı durumunda yani asimetiri varlığında da olabilir ve farklı büyüklükte olan  labiumlarda eşit hale getirilmesi için  yine labioplasti ameliyatı yapılır..

     

Labioplasti ameliyatı öncesi-labioplasti işemi- ameliyat sonrası

Labioplasti ameliyatı, genel anestezi altında da, lokal anestezi altında da yapılabilmektedir. Anestezi türü hastanın ağrı eşiğine ve labiumlarda yapışavcak ameliyatın genişliğine göre değişir.Küçük dudak küçültme ameliyatı, labioplasty, yaklaşık olarak 30-40 dakika süren küçük bir ameliyattır. İz kalmaması ve ameliyat sonrası olabildiğince doğal olarak görünmesi için özen gösterilir Ameliyatta kendinden eriyen ameliyat iplikleri kullanılır ve ameliyat sonrası ağrı olmamsı için o bölgeye uzun etkilil lokal anestezik iğneler yapılır.

 Labioplasti ameliyatı genital yapıya,  kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya herhangi bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyat sonrası iyileşme süreci tamamlandığında belirgin iz kalmaz, ameliyat edildiği anlaşılamaz.

Sadece tek Labium Sarkık

Her iki Labium Sarkık

Labioplasti Sonrası.

.........................


Labioplasti Kliniği Randevu

Randevu

Cinsellik