Labioplasti nedir

Labioplasti Sonrası

Labioplasti ameliyatı  sonrası genellikle ciddi bir şikayet olmaz. Operasyon olup bittikten sonra ağrısız bir şekilde biraz istirahat ettikten sonra hasta evine gidebilmekte ve evde bir gün istirahat ettikten sonra da işine dönebilmektedir. Çalışma hayatında bir kısıtlamaya sebebiyet vermemektedir. Hasta normal hayatınıza aynı şekilde devam edebilmektedir.

Labioplasti sonrası bakım nasıl olmalı?

Labioplasti sonrası bakım doktorun tavsiye ettiği antiseptik solusyon ile ortalama 7-10 gün pansuman yapılması ve iz kalmasını engelleyecek lokal kremler sürmesi tavsiye edilmektedir. Doktorun tavsisye edeceği profilaktik bir antibiyotiği de kullanmak yararlı olmaktadır.Ameliyatın dikişleri  kendi kendine eriyen ipler olacağı için dikiş aldırma olmamaktadır. Hasta ertesi gün ayakta duş alabilir, fakat 2 hafta süre ile havuza,denize ve küvete girmesi tavsiye edilmemektedir.

Labioplasti sonrası ağrı olur mu?

Labiyoplasti sonrası ciddi bir ağrı olmaz. Ameliyatın sonunda hastanın günü rahat geçirmesi için o bölgeye uzun etkili lokal anestezik maddeler uygulunmaktadır. Ağızadan alınacak basit bir ağrı kesici olası bir ağrıda yeterli olmaktadır

önce

sonra

Labioplasti sonrası kanama olur mu

 Labioplasti ameliyatı küçük bir operasyon olduğu için riskli bir ameliyat sayılmaz. Komplikasyon, yani ameliyat sonrası problem çıkma yüzdesi son derece düşüktür. Ameliyat sonrası hafif ağrı ile iyileşme dönemi ayakta geçirilebildiği gibi ciddi bir kanama riski de yoktur.
 

Labiyoplasti sonrası cinsellik, cinsel ilişki ne zaman başlar?

 Labioplasti sonrası cinsel ilişki ye ortalama 1 ay sonra izin verilmektedir. Bu sürede dokular tamamen iyileşir ve dikiş sütürleri kendiliğinden eriyip düşmektedir. Yapılan ameliyat hastanın ileriki yaşamında cinsel hayatını olumsuz etkilemez aksine  hem de psikolojik desteği ile özgüvenini sağlamlaştırarak cinsel yaşamı da rahatlatır.Dıştan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez.

 

Labioplasti Kliniği Randevu

Randevu

Cinsellik